Kas vesi, mida te joote, on tõeliselt puhas?

Puhas vesi on tervise allikas. Kas vesi, mida te joote, on puhas ja tervislik?

Milline filtreerimissüsteem valida?

Kas need on paigaldatud otse kraanile või valamu alla või maja ühisele sisselaskeavale? Mehaaniline filtreerimine, pöördosmoosisüsteem või küllastunud veefilter?

Valige vee filtreerimissüsteem sõltuvalt teie kraanivee või kraanivee kvaliteedist ja teie individuaalsetest vajadustest.

Jooge iga päev vähemalt 2 liitrit vett. Joodava vee kvaliteet sõltub mitmest tegurist, näiteks järgmistest:
  • Kaevu või puurkaevu asukoha valik, paigaldamine ja hooldus ning loomulikult selle läheduses toimuv inimtegevus,
  • Vee kvaliteet veevõtukohas,
  • Põhi- ja hoonete veetorustike seisund.
Tsentraliseeritud linna veevarustusest saadava vee kvaliteet on sageli piisav, kuid see sõltub ka veevõtukoha asukohast. Sõltuvalt põhjavee kvaliteedist võib selle kvaliteedi tagamiseks võtta teatavaid meetmeid, näiteks keemilise või mikrobioloogilise saastatuse töötlemine, teatavate mineraalide lisamine.Tavapärane veevarustus on pärit sügavatest põhjaveekogudest, mida keskkonnareostus oluliselt ei mõjuta. Ka selle vee mikrobioloogilised omadused on üldiselt head. Enamikul juhtudel on see ohutu, kuid võib olla ebameeldiv liigse raua- või mangaanisisalduse tõttu ning isegi pärast töötlemist võib sellel olla teatud värvus, maitse või lõhn. Vette jäävad lisandid on kahjutud, kuid puhta vee joomine ilma töötlemata (keetmine) võib olla ebameeldiv.Inimtarbimiseks, st joogiks ja toiduvalmistamiseks mõeldud kraanivesi ei ole tervisele kahjulik ja vastab kõigile Leedu hügieenistandardi HN 24:2023 “Joogivee ohutus- ja kvaliteedinõuded” nõuetele. Selles dokumendis on täpsustatud mikrobioloogilised, indikaator- ja toksilised näitajad, mida tuleb joogivees kontrollida, ning suurimad lubatud kontsentratsioonid. Kokku kontrollitakse 45 näitajat. Leedu hügieenistandard HN 24:2023 reguleerib joogivee kvaliteedinäitajaid. Selles dokumendis on sätestatud, et “joogivesi on tarbimiseks ohutu ja tervislik, kui selles ei ole mikroorganisme, parasiite ega aineid, mis oma arvukuse või kontsentratsiooni poolest võivad ohustada inimese tervist, ning kui see vastab hügieenistandardis sätestatud mikroobi-, indikaator- ja toksiliste (keemiliste) näitajate väärtustele.Teine võimalik probleem on vee kõvadus. Inimesed, kes kasutavad kraanivett, kurdavad sageli, et kraanivesi on kõva, ja väldivad selle joomist. Nad kurdavad, et kõva vesi võib põhjustada veekeetja lubjastumist juba mõne päevaga, pesumasinate, nõudepesumasinate, kohvimasinate ja muude seadmete kiiremat lagunemist ning dušiseinte ja sanitaartehniliste seadmete valget katmist. Tegelikult on kõva vesi kodus ebasoovitav. Lubjakivi on kaltsiumi ja magneesiumi soolad. Mida suurem on nende mineraalsoolade kontsentratsioon vees, seda kõvem on vesi ja seda rohkem katlakivi ladestub pindadele.Veepehmendaja filtri võib paigaldada kõigi kodumasinate ette ja ühe kraani, näiteks köögis, võib jätta filtreerimata, et tagada tervislik kaltsiumi ja magneesiumiga vesi.

Kas "kõva vesi" on probleem?

Me näeme oma teekannudes valgeid ladestusi või mõnikord tuleb kraanist pruun vesi ja me kardame, et see on halb vesi. Kas me peaksime midagi tegema?

Vee filtreerimise seadmed aitavad vähendada vee karedust.

Inimesed, kes kasutavad kraanivett, kurdavad sageli, et kraanivesi on kõva, ja väldivad selle joomist. Nad kurdavad, et kõva vesi muudab nende veekeetja mõne päevaga kaltsuks, pesumasinad, nõudepesumasinad, kohvimasinad ja muud seadmed lähevad kiiremini rikki ning jätab valgeid katlakivi dushiseintele ja torustikule. Tegelikult on kõva vesi kodus ebasoovitav. Lubjakivikihti moodustavad kaltsiumi ja magneesiumi soolad. Mida suurem on nende mineraalsoolade kontsentratsioon vees, seda kõvem on vesi ja seda rohkem katlakivi ladestub pindadele.

Vee pehmendus- ja puhastusseadmete paigaldamisel koju tuleb meeles pidada, et veepehmendusfilter paigaldatakse enne kõiki kodumasinaid ning vähemalt üks kraan näiteks köögis peab jääma filtreerimata, et saaks juua tervislikku kaltsiumi- ja magneesiumisisaldusega vett.

Põhjavesi on mineraaliderikas ja vesi on hea lahusti. Voolates läbi kivimite, küllastub vesi kasulikke mineraale. Need mineraalid on lahustuvad, nii et me ei näe neid “palja silmaga”, kuid kui me vett keedame, langevad nad sette kujul välja. Seepärast tekivadki teekannu külgedele need lubjakivikihid.Kui te küsite inimeselt , kas kaltsium ja magneesium on terviselehea , saaksime positiivse vastuse. Kuid inimesed kardavad neid häid elemente vees, kuigi nad võtavad hea meelega kaltsiumi- ja magneesiumipreparaate. Kõva (lubja)vesi on hea kvaliteediga joogivesi ja seda võib julgelt juua otse kraanist ja kasutada toiduvalmistamiseks. Mida kõvem vesi, seda rohkem kaltsiumi ja magneesiumi on teie supis. Joogiks ja söömiseks kasutatavat kraanivett ei ole vaja pehmendada, sest veevarustaja tagab tarnitud joogivee ühtlase kvaliteedi.

Shopping Cart