Miks PEAN ma oma rekuperaatoris filtreid vahetama?

Ventilatsioonisüsteem saab aastaringselt pakkuda värsket õhku ainult siis, kui seda nõuetekohaselt hooldatakse, st kui õhufiltreid vahetatakse vähemalt 2 korda aastas.

filtrid rekuperaatorite filtrid filtrid rekuperaatorite filtrid filtrid komfovent filtrid filtri vahetus OXYGEN filtrid Salda filtrid

Millal te viimati filtreid vahetasite?

Enamik soojustagastusega ventilaatorite kasutajaid ütleb tõenäoliselt: "Ma ei mäleta, võib-olla kuus kuud tagasi".
Tavaliselt tähendab see, et filtrid on vahetatud aasta, kaks või viis aastat tagasi või mõnikord üldse mitte kunagi.

Rekuperaatori filtreid tuleb vahetada vähemalt kaks korda aastas,

eelistatavalt enne ja pärast kütteperioodi. Kui filtreid ei vahetata õigeaegselt, kulutab rekuperaator rohkem elektrit, töötab valjemini ja, mis kõige tähtsam, ei paku vajalikku värsket õhuvoolu! Õhufiltrite kasutusiga on erinevates filtriklassides erinev ja mida tihedam on filter, seda kiiremini see ummistub. Tuleks jälgida ventilatsiooniseadme pidevat kasutamist ja vajadusel suurendada selle ventilatsioonivõimsust. Kui kohe pärast filtrite vahetamist piisab kodu tuulutamiseks 40% võimsuse seadistusest, siis filtri eluea lõpus ei pruugi 80% olla piisav. Filtrite korrapärane vahetamine säästab seega ka elektrit.

Iga rekuperaatoriga on kaasas kaks õhufiltrit. Üks on mõeldud seadme tundlike komponentide kaitsmiseks kahjustuste eest, teine aga teie kopsude ja tervise kaitsmiseks. Nii toite- kui ka väljalaskeõhu filtreid tuleb vahetada ettenähtud sagedusega. Väljatõmbeõhuvool on eriti oluline, kuna rekuperaator kasutab seda soojuse taaskasutamiseks, et soojendada ruumi juhitavat värsket õhku.

Tuluõhufilter püüab kinni välisõhus olevad tahked osakesed (tolm, suits, tuhk, soolad), samuti mikroorganismid (hallitus, bakterid ja viirused) ning õietolmu. Mida tihedam on filter, seda väiksemad on osakesed ja seda rohkem osakesi suudab ta kinni püüda. Ja mida väiksemad on osakesed, seda ohtlikumad on need teie tervisele.

Väljatõmbefilter püüab ruumis tolmu kinni. Seadme sees olles võivad need kahjustada ventilaatori laagreid või ladestuda õhukese kihina soojusvaheti plaatidele. Esimesel juhul seade lihtsalt lakkab töötamast. Teisel juhul ei juhtu midagi. Või õigemini, midagi kergesti märgatavat. Kuid näiteks ehitustolm, mida rekuperaatorist kondenseerunud niiskus niisutab, moodustab soojusvaheti õhukestele plaatidele pideva krohvikihi, mis takistab sooja õhu tõhusat soojendamist külma välisõhu suhtes. See omakorda vähendab pöördumatult teie paigalduse soojustõhusust.

Milline filtreerimisklass valida?

G4, M5 või F7? Coarse, ePM10või võib-olla ePM1?Valige filtriklasssõltuvalt elukohast, aastaajast ja ehitustööde lõpetamisest.

filtrid rekuperaatorite filtrid rekuperaatorite filtrid filtrid komfovent filtrid filtri vahetus oxygen filtrid Salda filtrid soojustagastusseade

Valige filtreerimisklass sõltuvalt elukohast, aastaajast ja ehitustööde lõpetamisest.

Alates 2012. aastast määratakse õhufiltrite toimivus kindlaks filtrimaterjali vastavusega standardile EN 779:2012. Uus ISO 16890 standard jõustus 2018. aasta juulis, kuid tarbijate mugavuse huvides pakuvad paljud tootjad oma tooteid vastavalt mõlemale standardile.  Kodumajapidamiste ventilatsioonisüsteemides kasutatakse tavaliselt järgmisi filtriklasse:

EN 779:2012ISO 16890Säilitamine
G4CoarseJämedad tahked osakesed
M5ePM10 55%Keskmise suurusega tahked osakesed
F7ePM1 70%Ülipeened tahked osakesed

Mida kõrgem on filtreerimisklass, seda peenemad osakesed püüab filter kinni. Valige tõhus (F7/ePM1) filtreerimine, kui

Elukoht. Kui elate tiheda liiklusega tänava lähedal, kas ventilatsiooniseadme õhu sisselaskeava asub parkimiskoha lähedal.

Aasta aeg. Kevadel ja suvel, kui teie kodu lähedal on palju õietolmu tootvaid puid. Samuti talvel, kui naabruses on maju, mida köetakse tahkekütusega.

Ehitustööde lõpetamine. Kui teie või teie lähimate naabrite kodu ei ole veel valmis, on sillutustööde tegemine käimas ja väljas on palju tolmu. Kui ventilatsiooniseadet ei võeta kasutusele pärast viimistlustööde lõpetamist, on soovitatav kasutada kõrgema klassi filtrit, et filtreerida mitte ainult juurdevoolu, vaid ka väljavoolu õhku. See kaitseb seadme tundlikke komponente, nagu soojusvaheti ja ventilaatorid, võimalike kahjustuste eest.

Eriti oluline on regulaarselt vahetada ventilatsiooniseadme õhufiltreid, sest, tahkete osakestega ummistunud, lasevad nad vähem õhku sisse. Kui filtri G4/ISO Coarse filtri puhul on õhuvool pärast kuuekuulist kasutamist veel mõningane, siis F7/ePM1 filter võib muutuda täiesti puhumisvõimetuks. Erineva tihedusega filtritel on ka erinev filtri kasutusiga – mida tihedam filter, seda kiiremini see ummistub.

Shopping Cart